Opakowanie do kwiatów

Opakowanie kwiatów kojarzy nam się ze zwykłym, szarym papierem bądź, nieco dzisiaj zapomnianym, celofanem. Jednak cięte kwiaty, […]

Czas czytania: 1 minuta
Opublikowane: 12 marca, 2016

Opakowanie kwiatów kojarzy nam się ze zwykłym, szarym papierem bądź, nieco dzisiaj zapomnianym, celofanem. Jednak cięte kwiaty, kupowane w kwiaciarniach, mogą być zapakowane w sposób nie tylko funkcjonalny i wygodny, ale również efektowny. Takim przykładem są opakowania, zaprojektowane przez szwedzkich studentów - Johanna Brännström , Charliego Nyrjä , Alexandra Forssén i Camillę Edlund.

Celem projektu było stworzenie opakowania, które będzie odpowiedzią na obecne oraz przyszłe oczekiwania konsumentów. Koncepcja zakładała wykreowanie produktu przyjaznego dla środowiska, dlatego nie posiada kleju ani plastikowych taśm klejących.

Opakowanie jest proste do złożenia, trwałe i wygodne. Projektanci opcjonalnie dają możliwość wykorzystania etykiet, ale nie są one potrzebne do sklejenia elementów. Mają spełniać funkcję reklamową bądź promocyjną. Ewentualnie jest to doskonała forma życzeń, skierowanych do osób, które otrzymają bukiet.

Moim zdaniem to świetny pomysł. Dziwię się, że opakowanie nadal nie jest dostępne na rynku. To doskonałe połączenie użyteczności z pięknym designem. A całość połączona spójną, przyjazną dla środowiska koncepcją.

Daria Widerowska

Jestem wykładowczynią, strateżką, menedżerką marketingu i PR, studentką EMBA, założycielką BRAND NEW. Uwielbiam uczyć, pisać, kreować, działać. Lubię marketing. Naprawdę lubię. I pewnie dlatego jestem w nim dobra :)! Why so serious!

Sprawdź, czego dowiesz się z artykułu

starusersclockmagnifiercrossmenuarrow-right-circletext-align-justify