Kampania społeczna Say no to anorexia

Kampania społeczna powinna szokować i budzić emocje. Powinna zwracać naszą uwagę i zapadać w pamięć. Taka właśnie […]

Czas czytania: 1 minuta
Opublikowane: 9 stycznia, 2022

Kampania społeczna powinna szokować i budzić emocje. Powinna zwracać naszą uwagę i zapadać w pamięć. Taka właśnie jest kampania „Say no to anorexia”

Gdyby modelki wyglądały jak szkice...

„Powiedz nie anoreksji” to genialna kampania społeczna, która prezentuje serię szkiców w zestawieniu z żywymi modelkami w proporcji 1:1.

say no to anorexia

Niepokojące zestawienia szkiców sylwetek z prawdziwymi kobietami ma zwrócić naszą uwagę na nierealne ideały piękna promowane przez współczesną modę i media.

Co ciekawe, kampania została stworzona przez brazylijską agencję modelek Star Models, która jako jedna z nielicznych wypowiada się na temat obecnych wzorców. A te mogą doprowadzić młodych ludzi do anoreksji, depresji, chorób, a nawet śmierci.

Say no to anorexia... czy wystarczy, że powiemy NIE?

Bardzo mnie cieszą wszelkiego typu akcje społeczne i działania, które pokazują, jak bardzo wierzymy w nierealny obraz ciała. Trudno mi zrozumieć, dlaczego sami wpędzamy się w kompleksy i dlaczego wpajamy naszym dzieciom wiarę w to, że gdy będziemy szczupli, to będziemy również szczęśliwi.

Miejmy odwagę, by to zmieniać!

Daria Widerowska

Jestem wykładowczynią, strateżką, menedżerką marketingu i PR, studentką EMBA, założycielką BRAND NEW. Uwielbiam uczyć, pisać, kreować, działać. Lubię marketing. Naprawdę lubię. I pewnie dlatego jestem w nim dobra :)! Why so serious!

Sprawdź, czego dowiesz się z artykułu

starusersclockmagnifiercrossmenuarrow-right-circletext-align-justify