Najpopularniejsze marki konsumenckie w 2022 roku

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie silna marka jest potężnym atutem, który pomaga firmie wyróżnić się wśród […]

Czas czytania: 2 minut
Opublikowane: 14 września, 2022

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie silna marka jest potężnym atutem, który pomaga firmie wyróżnić się wśród silnej konkurencji.

A jakie są najbardziej popularne marki konsumenckie na świecie?

źródło: Visual Capitalist

Jednym ze sposobów na zmierzenie tego jest spojrzenie na wyszukiwania Google, aby zobaczyć, czego konsumenci szukają online (a zatem, na jakie marki zwracają największą uwagę)! Portal BusinessFinancing.co.uk wykorzystał dane z Google Keyword Planner, aby pokazać najczęściej wyszukiwane marki konsumenckie na świecie.

5 najczęściej wyszukiwanych marek na świecie!

Netflix jest najczęściej wyszukiwaną marką w największej liczbie krajów (92), ale to Amazon zajmuje pierwsze miejsce na świecie, jeśli chodzi o łączną wielkość wyszukiwania.

W 2022 roku Netflix jest najczęściej wyszukiwaną marką aż w 92 krajach! Jednak to Amazon zyskał największą globalną liczbę wyszukiwań liczącą ok. 335 400 000/miesiąc. eBay i Walmart zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce — choć warto zwrócić uwagę, że ten ostatni brand osiągnął tę ogromną liczbę jedynie w dwóch krajach! Ostatnia w pierwszej piątce jest Ikea.

źródło: unsplash.com

Średnia miesięczna liczba wyszukiwań na świecie:

  • Amazon - 335,400,000 wyszukiwań w 42 krajach
  • Netflix - 140,200,000 wyszukiwań w 92 krajach
  • eBay - 80,600,000 wyszukiwań w 6 krajach
  • Walmart - 76,100,000 wyszukiwań w 2 krajach
  • IKEA - 55,300,000 wyszukiwań w 14 krajach

Wyszukiwarka Google to jednak za mało, by ocenić marki konsumenckie

Wyszukiwania marek to świetny sposób, aby ocenić, jak bardzo dana firma jest popularna wśród swoich klientów. Jednak liczba wyszukiwań w Google to nie wszystko. Spójrzmy choćby na Netflix, który mimo zawrotnej liczby wyszukiwań traci subskrybentów.

W kwietniu 2022 roku Netflix ogłosił, że w pierwszym kwartale stracił około 200 000 abonentów. W tygodniu ogłoszenia tej informacji cena akcji Netflixa spadła poniżej 200 dolarów — to najniższa cena od 2017 roku.

Więc choć zainteresowanie marką jest większe niż kiedykolwiek wcześniej, nie oznacza to, że biznes kwitnie.

źródło: unsplash.com

‌ Daria Widerowska, Executive MBA

Jestem CEO oraz redaktorką naczelną portalu BRAND NEW, wykładowcą na studiach Executive Master of Business Administration na Collegium da Vinci, a dodatkowo prowadzę zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym i Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Konsultantka oraz menadżerka marketingu i PR.

Sprawdź, czego dowiesz się z artykułu

starusersclockmagnifiercrossmenuarrow-right-circletext-align-justify