Co lepsze - samodzielne pozycjonowanie czy skorzystanie z usług agencji seo?

Pozycjonowanie stron internetowych to szereg działań mających na celu poprawę jej pozycji w wynikach wyszukiwania. Na czym […]

Autor: Redakcja
Czas czytania: 2 minut
Opublikowane: 7 lutego, 2023

Pozycjonowanie stron internetowych to szereg działań mających na celu poprawę jej pozycji w wynikach wyszukiwania. Na czym dokładnie polega? Pozycjonować stronę samodzielnie, czy zlecić to profesjonalnej agencji SEO? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych to jak wspomniano we wstępie szereg działań, które mają na celu podniesienie pozycji witryny w wyszukiwarce. W tym miejscu warto podkreślić, że pozycjonowanie to termin, którego nie należy mylić z działaniami SEO, ponieważ jest on znacznie szerszy. SEO, czyli optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarki stanowi natomiast jeden z kluczowych elementów pozycjonowania. Inne to:

  • publikacja zoptymalizowanych treści na stronie,
  • pozyskiwanie linków zewnętrznych, czyli link building.

Pozycjonowanie - samodzielnie czy korzystając z usług agencji SEO?

Pozycjonowanie to działania, które można przeprowadzić samodzielnie lub zlecić profesjonalnej agencji SEO. Które rozwiązanie jest lepsze? Otóż, korzystniejsze wydaje się skorzystanie z usług specjalistów, ponieważ można w ten sposób liczyć na zdecydowanie lepsze efekty. Istotne jest w tym przypadku także to, że pozycjonując stronę samodzielnie można popełnić błędy, które nie tylko nie podniosą pozycji witryny w wyszukiwarce, ale przyczynią się do jej spadku. Należy zatem pamiętać, że pozycjonowanie wymaga wiedzy oraz doświadczenia, co pozwoli robić to skutecznie. Co więcej, jest to proces, który tak naprawdę nigdy się nie kończy, ponieważ konkurencja również pozycjonuje własne witryny. Ważne jest zatem, by przyjąć odpowiednią strategię oraz konsekwentnie ją realizować. Niezbędny w tym przypadku jest audyt witryny, który można bezpłatnie zlecić pod linkiem: https://pikseo.pl/pozycjonowanie-stron/. Na jego podstawie agencja przygotowuje bowiem indywidualną ofertę współpracy.

Dlaczego warto inwestować w pozycjonowanie?

Skorzystanie z usług agencji SEO w zakresie pozycjonowania stron wiąże się z kosztami, których wysokość ustalana jest indywidualnie dla każdej witryny. Wynika to z faktu, że konkurencja w każdej branży jest inna, a co za tym idzie uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania wiąże się z innym poziomem trudności. Istotna jest jednak świadomość, że inwestycja w pozycjonowanie ma sens, a poniesione koszty mogą zwrócić się wielokrotnie dzięki dotarciu do większej ilości klientów. Warto bowiem wiedzieć, że zdecydowana większość internautów odwiedza wyłącznie te witryny, które znajdują się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, czyli w tzw. TOP10 Google. Awans o kilka, czy kilkanaście pozycji może pozwolić w efekcie dotrzeć do nowych klientów, a co za tym idzie zwiększyć zainteresowanie swoimi produktami, czy usługami.

Podsumowując należy stwierdzić, że pozycjonowanie stron to proces, o który powinien zadbać każdy właściciel witryny internetowej. Nie oznacza to jednak, że musi realizować go samodzielnie, ponieważ zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zlecenie tej czynności profesjonalistom, czyli skorzystanie z usług agencji SEO.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Sprawdź, czego dowiesz się z artykułu

starusersclockmagnifiercrossmenuarrow-right-circletext-align-justify